Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 24-ojo gimtadienio šventė

2016 metų balandžio 29-tą dieną Juozo Lukšos gimnazijoje buvo minimas 24-asis gimnazijos gimtadienis. Po pamokų švęsti gimtadienio į aktų salę rinkosi mokytojai, mokiniai, jų tėvai bei kiti garbingi svečiai, vienaip ar kitaip prisidėję prie gimnazijos gyvenimo. Įžengus į aktų salę, pasigirdo jauki foninė muzika, buvo rodomos skaidrės iš gimnazijos istorijos, prie staliukų besirenkančius svečius su šypsenomis pasitiko direktoriaus pavaduotoja ir renginio vedėja.

Spalvotas gimtadienis

Aktų salėje šventės metu tvyrojo jauki, šilta ir spalvinga atmosfera. Prie lango stovėjo žalias stendas su užrašu „Mums jau 24“.

Šalia jo — mokyklinis suolas su daugybe spalvotų lapelių linkėjimams. Mat, kaip šią šventę pavadino renginio vedėja Z. Butiškytė, tai – spalvotas gimtadienis. Todėl šia proga kiekvienas pakalbintas svečias turėjo užrašyti ant lapelio savo „spalvotą mintį“ ar linkėjimą  gimnazijai. Renginys prasidėjo vedėjos žodžiais. Ji šiltai pasisveikino su visais atvykusiais svečiais. Iš karto po Z. Butiškytės pasisakymo scenoje pasirodė gimnazijos choras ir jų vadovė Aušra Šepetkienė. Gimtadienį jie pradėjo gimnazijos himnu, vėliau atliko „Suvalkiečių liaudies dainą“. Ši daina chorui ypatinga, nes ji iš  Dainų šventės repertuaro (smagu, jog įveikę sunkias atrankas, choristai vėl pateko į respublikinę Dainų šventę). Po gimnazijos choro pasirodymo žodį tarė gerbiamas mokyklos direktorius Vidmantas Vitkauskas. Šis žmogus neginčytinai daugiausia pastangų įdėjo formuodamas tuometinę Garliavos trečiąją vidurinę mokyklą: jis kvietė darbuotojus, pasirinko patriotinę gimnazijos kryptį, kartu su komanda ruošė ir įrengė kabinetus, klases bei, svarbiausia, atlaikė visus mėginimus sutrukdyti kurtis žymaus partizano vardu pavadintai gimnazijai. Direktorius pasveikino visus atvykusius, pasidalino įvairiomis mintimis, išgyvenimais ir įvykiais iš gimnazijos istorijos.

Į gimtadienį pakviesti mieliausi gimnazijos draugai

Šventėje dalyvavo ir buvę gimnazijos mokiniai: Miglė Ožalaitė, Augustina Veselga, taip pat Juozas Vaidelis, Rokas Ramutis, Kasparas Urbanas, Akvilė Gustaitė, Eglė Jonaitytė,  Dalia Čibirkaitė, Vytenis Kazlauskas ir kiti. Jie sveikino savo buvusią mokyklą dainomis, šypsenomis bei gera nuotaika. Renginio vedėja kalbino ir daugumą kitų, prie Juozo Lukšos gimnazijos gyvenimo prisidėjusių žmonių: Ričardą Gudaitį – vieną šios gimnazijos kūrėjų, ilgametį Garliavos viršaitį, tėvelius Artūrą ir Ritą Pupalius, kurie visas tris savo šeimos atžalas patikėjo šios gimnazijos mokytojams ir bendruomenei, dailininką Olegą Karavajevą, Valę Urbelienę – Adomo Mitkaus mokyklos direktorę, kuri taip pat daug prisidėjo kuriant mūsų gimnaziją, Loretą Ulvydienę, iš kurios buvo sulaukta daug padrąsinimų, palaikymo, pagalbos. Taip pat apie šią mokyklą žodį tarė buvusi kolegė, dabartinė Jonučių progimnazijos direktoriaus pavaduotoja Rita Čėplaitė. Buvo kalbinami dabartiniai mokiniai – įvairias olimpiadas laimėję gimnazistai. Visi, kuriuos renginio vedėja Z. Butiškytė kalbino, turėjo parašyti ,,spalvotą‘‘ palinkėjimą gimnazijai, kuris padėtų jai tobulėti ir judėti pirmyn. Gimtadienio svečiai linkėjo gimnazijai augti, žydėti, bendrauti, kurti.

Šventę užbaigė muzikos mokytojos Aušros Šepetkienės choras daina „Mūsų dienos kaip šventė“, paskutinį žodį tarė direktorius ir visi šio nuostabaus renginio svečiai įsiamžino bendroje nuotraukoje. Visi svečiai šventės salę paliko su šypsenomis, besišnekučiuodami, dalindamiesi maloniais prisiminimais. Spalvotas gimtadienis buvo paminėtas šiltai, linksmai bei nuotaikingai.

Lina Jasinskaitė, IVF kl.,
Jaunųjų kalbos redaktorių būrelio narė