Gimnazijoje lankėsi VDU mainų programos studentės iš Japonijos

Š.m. gegužės 19 dieną Juozo Lukšos gimnazijoje viešėjo dvi pagal mainų programą VDU besimokančios studentės iš Japonijos - Séna Itai ir Kanako Nisida.

Antrokų ir trečiokų anglų kalbos pamokose jos prisistatė  mokiniams bei stebėjo, kaip mūsų gimnazistai mokosi anglų kalbos.

Kiekvienos pamokos pradžioje japonės  pasakojo mokiniams apie švietimo sistemą Japonijoje.  Moksleiviai susidomėję jų klausė ir galėjo palyginti, kuo skiriasi mūsų ir Tekančios Saulės šalies mokymo sistema.

Japonijoje mokslo metai prasideda balandžio mėnesį, o baigiasi kovą. Mūsų mokiniai stebėjosi, kad japonų vaikai tiek mažai atostogauja, bet Séna ir Kanako nuramino, jog moksleiviai iš viso mokosi devynis mėnesius, nes per mokslo metus švenčiama daug švenčių ir atostogų: Imperatoriaus gimtadienis, Kalnų diena, Žalioji diena, Sporto diena - kai minimos pirmosios Olimpinės Žaidynės Japonijoje, tad atostogų laikas yra išdėliotas per visus metus.

Japonės supažindino mokinius su japonų rašymo sistema – ši tauta turi trijų tipų rašmenis hiragana, katakana ir kanji. Visi šie rašmenys yra naudojami viename sakinyje, o tarptautiniai žodžiai yra rašomi išimtinai kanji rašmenimis.

Mokiniai nustebo, kad tik neseniai Japonijos vaikai pradėti mokyti anglų kalbos nuo trečios klasės, nors Séna ir Kanako, pačios būdamos mokinės, anglų kalbą pradėjo mokytis tik septintoje klasėje.

Viešnios pasakojo, jog susikalbėti angliškai Japonijoje yra beveik neįmanoma, bet dabar šios šalies vyriausybė  siekia didesnio atvirumo pasauliui, tad skiriama daugiau dėmesio anglų kalbos mokymuisi. Kai III kl. mokiniai pasidomėjo, kiek laiko jie užtruktų, kol išmoktų japoniškai, Séna atsakė, jog gyvendamas Japonijoje gali išmokti japonų kalbą per dvejus metus. Merginos ruošiasi būti anglų kalbos mokytojomis,  tad stebėjo, kaip vedamos anglų kalbos pamokos, domėjosi lietuviška mokymo sistema, pamokose naudojamais metodais, egzaminų reikalavimais, susipažino su Juozo Lukšos, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija, biografijos faktais.

Džiaugiuosi, jog gimnazistai turėjo šią galimybę praplėsti savo akiratį ir bent šiek tiek prisiliesti prie tokios tolimos šalies.

Anglų kalbos vyr.mokytoja Dovilė Ulozaitė