Patyrimų, ištvermės ir bendravimo naktinis žygis

Ar teko kam nors klajoti naktį? Ar teko matyti žvaigždėtą dangų Šventosios pakrantėje?

Mes visa tai patyrėme, žinodami, kad sušlapsime, pavargsime, bus baisu.Tačiau nuovargis išgaruoja sėdint prie laužo,dalinantis įspūdžiais .

Nebijodami tamsos IIIB klasės mokiniai kartu su klasės vadove Zita Talutiene ir istorijos mokytoja Ele Ilčinskiene leidosi į šį žygį.

Susitikimo vieta – Ukmergės piliakalnis.Pasiskirstę į dvi grupes, iškart gavome socialinės provokacijos užduotis, kurias turėjome atlikti Ukmergės mieste. Įdomiausia buvo pardavinėti vyriškas kojines ir laikraščius nepažįstamiems gyventojams.Geriausi pirkėjai buvo taksistai.

Žaidimai prie  Šventosios upės buvo ne mažiau azartiški ir įdomūs.

Plaukimas baidarėmis naktį,ieškant paslėptų „lobių“, buvo dar vienas iš žygio etapų.

Žygio organizatoriai teikė siurprizus, neinformuodami, kas mūsų laukia šio žygio metu. Įveikę 19 km  plaukiant baidarėmis, įvairių ženklų pagalba, supratome, kad reikia lipti į krantą.Tik laužo liepsna ir mūsų prožektoriai rodė, kad sustojome labai gražioje poilsiavietėje.

Persirengę savo visškai šlapius drabužius (ne nuo lietaus, o nuo apsitaškymo plaukiant), pasišildę prie laužo ir pasistiprinę savo atneštinėmis vaišėmis,vėl gavome užduotis. Reikėjo surasti „lobius“ Vėprių miestelyje, naudojantis žemėlapiais, schemomis ir įvairiomis užuominomis.

Nors buvo visiška tamsa,pasišviesdami prožektoriais lankėme miestelio gamtos ir kultūros paminklus.Abi grupės azartiškai rungėsi ieškant „lobių“.

Užduotims atlikti labai padėjo mokėjimas orientuotis žemėlapyje

Visiškai neprailgo naktis nei vienam žygio dalyviui.Jau visai šviesoje, nors ir labai pavargę, susėdome pasikalbėti ir pasidalinti įspūdžiais ir naktiniais potyriais.Nors viena komanda surinko šiek tiek daugiau taškų, tačiau visi supratome, šiame žygyje pralaimėjusių nebuvo. Išbandėme ne tik savo ištvermę, bet supratome kokie esme vieningi ir draugiški.

Šio žygio metu mes dalyvavome geografijos, kūno kultūros, istorijos, pilietinio ugdymo, tikybos, etikos, lietuvių kalbos, biologijos ir GYVENIMO pamokose.

Užduotys buvo ugdančios socialinius, bendravimo ir bendradarbiavimo , orientavimosi vietovėje, grupinio darbo įgūdžius.

Mokinių nuotaikos ir  nuomonės po šio patyrimo žygio skatina ieškoti vėl kažko naujo, įdomaus, mažai žinomo ir nepakartojamo.

Zita Talutienė
Elė Ilčinskienė