25-oji Rugsėjo 1-oji Juozo Lukšos gimnazijoje

Kad tik nelytų – dairėmės dangun – nors šventės organizatoriai parūpino daugybę įvairiaspalvių skėčių, vis dėlto norisi šventę švęsti šviečiant saulei. „Kokia vasara – toks ir šventės pavadinimas,“ – sako Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos Rugsėjo 1-osios renginio vedėja ketvirtokė Vaiva, pusvalandžiui tapusi radijo stoties „Lietuje“ atsakingąja sekretore. Ji patikrina, ar visi gimnazistai, mokytojai bei svečiai ją girdi ir šventė prasideda. Šiais metais Rugsėjo 1-oji visai gimnazijos bendruomenei yra ypatinga – ji jau 25-oji.

Efektingai atrodantis, triukšmingai urzgiančiu keturračiu motociklu prie „radijo stoties“ privažiuoja jos direktorius Vidmantas Vitkauskas (t.y. gimnazijos direktorius). Tai jis žino, kiek klausytojų turi ši radijo stotis (t.y. gimnazija), kokie svečiai atvyko į „studiją“ (t.y. gimnazijos vestibiulį) ir ko reikia, norint sėkmingai dirbti ir gyventi. „Kad Lietuvoj mažiau lytų, kad šeimose būtų mažiau pykčio ir kad Rugsėjo 1-oji būtų visiems mums tikra, nuoširdžiai švenčiama šventė“, - linki Vidmantas Vitkauskas.

Visi giedame Tautišką giesmę, stebime, kaip pakeliamos Lietuvos Respublikos ir Kauno rajono vėliavos bei išklausome svečių palinkėjimus Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos bendruomenei:

Kauno rajono Mero pirmasis pavaduotojas Kęstutis Povilaitis perduoda linkėjimus nuo Kauno rajono mero; Garliavos seniūnė Nijolė Tarvydienė linki būti kuo aktyvesniais miesto bendruomenės nariais (kad nereikėtų gailėtis to, kas gali likti nepadaryta); Aurelija Makūnienė linki, kad svajonės pildytųsi, Seimo narys Donatas Jankauskas – kad buvimas draugėje brandintų kiekvieno asmenybę, Garliavos sporto ir kultūros centro direktorius Marius Norvaiša – eiti į priekį ir kilti kuo aukščiau. Garliavos bažnyčios klebonas Gintaras Urbštas primena, kad toli gražu ne visi pasaulio šalių mokiniai gali ramiai eiti į mokyklą ir kviečia pamąstyti apie mažiau galimybių mokytis turinčius Afrikos šalių bei Ukrainos vaikus.

Radijo stoties „Lietuje“ eteryje balsai nutilo. Tačiau dabar  visą Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos erdvę užpildė būsimų abiturientų daina. 25-oji Rugsėjo 1-osios šventė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje baigėsi.

Susirinksime skėčius (debesys išsisklaidė ir nušvito saulė), pasipuošime kabinetus gėlėmis, susitiksime su naujokais, pasisveikinsime su senais draugais  ir kibsime į darbus. Kaip dainavo abiturientai savo dainoje – „Juk tam ir duota mums ši diena./ Trumputė laimės valanda. Kad susitelkę iš visų jėgų,/Mes nugalėtume kartu.“

Rugsėjo 1-osios šventę ruošė Z. Butiškytė, A. Šepetkienė, L. Zizas, E. Vasiliauskaitė, J. Stasiukonis, V. Urbšys, abiturientės Vaiva, Ignė, abiturientas Martynas ir daugelis kitų. Renginį aprašė E. Raudaitienė.