Gimnazisčių koncertinė kelionė į  Vokietijos miestus ir viešnagė Vasario 16 -osios gimnazijoje

Vasario 16 -osios gimnazija yra vienintelė lietuviška gimnazija Vakarų pasaulyje, nuo pokario iki šių dienų vertinama ir gerbiama. Maždaug 1950 metais viso pasaulio lietuviai susivieniję suaukojo pinigų, nupirko 5 ha sklypą su Rennhofo pilimi. Iš paramos lėšų gimnazija buvo remontuojama, tobulinama, pilis pritaikoma klasėms ir viešbučiui.

Šiuo metu čia mokosi daugiau kaip 180 mokinių iš Lietuvos ir kitų pasaulio šalių. Baigę gimnaziją,  mokiniai gauna brandos atestatą, kuris pripažįstamas Vokietijoje ir visame pasaulyje. Nuo 5 iki 13 klasės moksleiviams dėstoma lietuvių kalba ir literatūra, Lietuvos istorija, vokiečių, anglų, rusų, prancūzų kalbos, tikslieji, gamtos mokslai, muzika, didelis dėmesys skiriamas tikybai. Čia auga jaunoji karta, puoselėjanti lietuvišką kultūrą, tradicijas, tautines vertybes.

Lapkričio pirmą dieną lankėmės šioje gimnazijoje. Tik išlipus iš autobuso, įžengus į gimnazijos teritoriją, apėmė kažkoks keistas jaudulys, neapleidęs visą viešnagę. Gimnazijos sienos mena, koks didelis buvo lietuvių susitelkimas ir noras pačiu sunkiausiu Lietuvai metu  įkurti šį mokslo židinį.

Mus pasitiko gimnazijos direktorė Janina Vaitkienė, Vokietijos lietuvių bendruomenės pirmininkė Jurgita Noreikaitė -Pickel. Apžiūrėjome pilyje įkurtas gimnazijos patalpas: klases, koplyčią, naujai pastatytą mokinių bendrabutį. Vakarieniavome gimnazijos valgykloje, susipažinome su gimnazistais.

Vakare Rennhofo pilies didžiojoje salėje vyko šv. Mišios už mirusiuosius, Visų Šventųjų dienos iškilmės. Liturgines giesmes giedojo mūsų choristės, mišias aukojo gimnazijos kapelionas Virginijus Grigutis.

Pasibaigus mišioms, visi jose dalyvavę lietuviai ir vokiečiai, dvasininkai, gimnazijos bendruomenė  bei mūsų moksleivės  su žvakelėmis ir  fakelais dalyvavo eisenoje į Hiutenfeldo miestelio kapines. Pagiedoję šventą giesmę padėjome žvakutes ant pamirštų, nelankomų lietuvių kapų. Buvo be galo jautru ir nepamirštama.

Kitą dieną mūsų kelionė po Vokietiją tęsėsi. Aplankėme Kvedlinburgo vienuolyną, kuriame surašytuose analuose 1009 metais pirmą kartą buvo paminėtas Lietuvos vardas, plaukėme Reino upe,  grožėjomės nuostabiais pakrančių miesteliais ir net penkiasdešimčia pilių. Turistavome Heidelberge, Vysbadene, Bachracho miestelyje. Vysbadene koncertavome liuteronų bažnyčioje ir samariečių bendrijoje. Po koncertų Vokietijos lietuviai ir vietiniai vokiečiai Kauno rajono chorui paaukojo nemažai lėšų, kurias skirsime Samylų vaikų dienos centrui. Kelionės pabaigoje buvome pakviesti į Vokietijos samariečių padėkos vakarą, kuriame buvom vaišinami puikia vakariene. Grįždami dar aplankėme Drezdeną. Buvo tikrai puiki kelionė.

Muzikos mokytoja Aušra Šepetkienė

Šią savaitę2047