Ištraukos iš tarptautinio mainų projekto dienoraščio

Lapkričio 20 - 27 dienomis mūsų gimnazijoje lankosi penkiolikos moksleivių grupė iš Olandijos. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos ir Olandijos Weert Het College tarptautinis mainų projektas vykdomas jau penktus metus. Jį ruošia ir jam vadovauja mokytojos V. Vėjelytė ir E. Liutkevičienė.

Jūsų dėmesiui siūlome nuotraukomis iliustruotas ištraukas iš projekto dienoraščio.

Lapkričio 20 diena, sekmadienis

Visi šešiolika projekte dalyvaujančių gimnazistų atvyko į Karmėlavos oro uostą pasitikti savo bendraamžių iš Olandijos. Laukėme nekantriai, kūrėme scenarijus, kaip pasitiksime ir ką kartu veiksime,  ir,  nors matėmės  pirmąkart, puolėme vienas kitam į glėbį.

Po to, kai aprodėme olandams, kur ir kaip jie šią savaitę gyvens, išvykome pramogauti: „Akropolyje“ pavalgėm, pasivaikščiojom, žiūrėjom filmą.

Išėję iš kino teatro visu būriu perėjome Laisvės alėja ir išsiskirstėm ilsėtis bei ruoštis rytdienos veikloms.

Lapkričio 21 diena, pirmadienis

Iš pat ryto susirinkome gimnazijos skaitykloje, skirstėmės veiklas. Oras pasivaikščiojimams gal ir nieko – saulėta, bet galėtų būti ne taip vėjuota. Pasikalbėti su moksleiviais iš abiejų šalių atvyko buvusi tremtinė – mūsų mokyklos teatro mokytojos Zitos Butiškytės mama Ona. Mums buvo tikrai įdomu klausytis jos gyvenimo istorijos. Moksleiviams iš Olandijos smalsu, kaip Sibire išgyveno lietuviai: kaip žmonės ten susipažindavo, kokios buvo vestuvės, laidotuvės. Olandai nuolat klausinėjo, kodėl, už ką žmonės buvo vežami į Sibirą.

Keletas projekto dalyvių tuo metu išvyko į A.Stulginskio universitetą susitikti su hidrotechnikos ir inžinerijos fakulteto  dekanu Algimantu Radzevičiumi. Dekanas papasakojo apie atsinaujinančius energijos šaltinius, aprodė universiteto laboratorijas.

Kita grupelė jaunuolių  apklausė bene 50 mūsų gimnazijos moksleivių. Apklausos tema –  jaunų žmonių požiūris į  alkoholio ir narkotikų vartojimą.

Dar viena projekto dalyvių grupė susirinko į diskusiją apie sovietmečio palikimą mūsų visuomenėje. Olandų moksleiviai žino, kad Lietuva – buvusi sovietinė respublika, todėl labai domisi šia tema. Apie tai su svečiais diskutavo istorijos ir kitų dalykų mokytojai bei vyresnių klasių gimnazistai.

Įdomiai kalbėjo Kauno rajono savivaldybės tarybos narys V. Vitkauskas. „Smagu kalbėt su jaunu žmogum apie jaunimo reikalus“, - diskusiją apibendrino moksleiviai.

Mokinius bei mokytojus išklausė ir jų įspūdžius dienoraštin surašė Elena Raudaitienė