KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS OFICIALUS PAREIŠKIMAS DĖL GARLIAVOS JUOZO LUKŠOS GIMNAZIJOS ATNAUJINIMO DARBŲ

2016-11-24

Lapkričio 21 d. dienraštyje „Kauno diena“ pasirodė straipsnis apie galimus statybų reikalavimų pažeidimus modernizuojant Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos pastatą.

Pagal Lietuvos Respublikos Statybų įstatyme įtvirtintą nuostatą, gimnazijos atnaujinimo darbus atlikęs rangovas (šiuo atveju UAB „Avona“) privalėjo pateikti dokumentus užsakovui - Kauno rajono savivaldybei. UAB „Avona“ šios prievolės iki šiol neatliko, todėl nebuvo galima užbaigti visų būtinų formalumų.

Kauno rajono savivaldybės administracija pripažįsta, kad Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos statinio pripažinimo tinkamu naudotis procedūra nedovanotinai užsitęsė. Kauno rajono savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė, vadovaujama vicemero Jono Gursko, kuriai pavesta ištirti situaciją ir pateikti išvadas iki š. m. gruodžio 14 d. Tada bus galima priimti atitinkamus sprendimus ir nubausti kaltus asmenis.

Kauno rajono savivaldybė svarsto galimybę įtraukti UAB „Avona“ į nepatikimų įmonių sąrašą. Sprendimas gali būti priimtas tik įvertinus visas aplinkybes ir išvadas, kurias pateiks darbo grupė.
Per paskutinius trejus metu UAB „Avona“ dalyvavo įvairiuose Kauno rajono savivaldybės skelbtuose konkursuose, tačiau nė vieno nelaimėjo. Iš viso per paskutinius 10 metų UAB „Avona“ laimėjo 4 Kauno rajono savivaldybės konkursus. Remiantis portalo rekvizitai.lt duomenimis, Kauno rajono savivaldybė net nepatenka į UAB „Avona“ stambiausių užsakovų dešimtuką.

„Kauno dienos“ straipsnyje minima Regina Zabarauskienė Kauno rajono savivaldybėje nebedirba nuo 2010 m. sausio 6 d.

Norime pabrėžti, kad situacija Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje nekelia grėsmės mokyklos kolektyvui ir nesudaro jokių trukdžių ugdymo procesui. Dėl užsitęsusio ir laipsniško tikslinio finansavimo, įstaigų renovavimo ir modernizavimo darbai dažnai užtrunka keletą metų, tai apsunkina ir statinių pridavimo procedūras. Statybos reglamentas leidžia vykdyti remonto, šiltinimo, infrastruktūros gerinimo ir aplinkos tvarkymo darbus ir vykstant ugdymo procesui.

JUOZO LUKŠOS GIMNAZIJOJE ŠIUO METU NEVYKSTA JOKIE REMONTO AR STATYBOS DARBAI, UGDYMO PROCESAS VYKSTA SKLANDŽIAI.

KRS inf.