Gimnazija įsitraukė į Erasmus+ projektą „Networked European School Web Radio (NEStOR)“

2016-2018 metais Garliavos Juozo Lukšos gimnazija dalyvaus Europos komisijos patvirtintame Erasmus+ projekte „Networked European School Web Radio (NEStOR)“.

Pagrindinė projekto idėja yra sukurti bendradarbiaujantįEuropos mokyklų internetinį radiją (NESTOR), kuris gali pristatyti inovatyvią, patrauklią, kūrybišką aplinką mokymuisi ir bendravimui. Be to,  NEStOR tikslas yra sukurti besiplečiantį radijo tinklą įvairiose mokyklose (valstybinėse ir privačiose, pradinėse ir vidurinio ugdymo), kurti radijo produktus ir transliuoti juos  radijo stoties programose.

Tikimasi, kad šis Europos radijo tinklas taps bendruomene, grįsta mokymusi , nes jis:

•         įkvėps įvairiapusę  mokymosi ir poilsio organizavimo veiklą, susijusią su interneto radiju;

•         skatins bendradarbiavimą tarp mokinių, studentų ir pedagogų;

•         leis ne tik labiau suartėti mokykloms, bet ir padės palaikyti glaudesnius ryšius su vietos ir platesne bendruomene;

•         plėtos kritinį mąstymą ir daugiakalbystę, demokratijos idealus ir tolerancijos principus;

•         suteiks mokiniams  asmenybės vystymosi galimybes ir ugdys profesinio tobulėjimo įgūdžius žiniasklaidos, žurnalistikos, kalbų mokymosi, tekstų vertimo, garso inžinerijos ir kitose srityse.

Lapkričio 18-20 d. gimnazijos anglų k. mokytoja  dr. Jolanta. Lėgaudaitė ir matematikos-informacinių technologijų vyr. mokytoja Virginija Levanauskaitė dalyvavo pirmajame projekto susitikime Graikijoje, Salonikuose.

Pirmąją susitikimo dieną visiems projekto partneriams buvo pristatyta graikų mokykla, susipažinome su kiekvienu iš projekto partnerių, t.y. Kipro mokykla Γυμνάσιο Αγλαντζιάς (AGL), Kipro pedagoginio insttituto Παιδαγωγικό Ινστιτούτο Κύπρου (CPI) atstovėmis, European School Radio – ne pelno siekiančia organizacija, Ι.Τ.Υ.Ε "Διόφαντος" (CTI) – technikos vadovu, gausia Graikijos mokytojų komanda iš Πειραματικό ΓΕΛ Μακεδονίας (PLM) bei Danijos universiteto Aalborg Universitet (AAU) atstovėmis.

Visas tris susitikimo dienas vyko intensyvus darbas aptariant  projekto veiklas, buvo analizuojami ir tikslinami  rezultatai, kuriuos vykdydami projektą turėsime pristatyti Graikijos nacionalinei agentūrai.

Darbas prasideda jau dabar ir pirmuosius rezultatus turėtume pamatyti  2017-ųjų vasario pabaigoje.

Virginija Levanauskaitė

NEStOR projekto įgyvendinimo techninė darbuotoja gimnazijoje
Matematikos-informacinių technologijų mokytoja

The European Commission support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents which reflects the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.