• header01.jpg
  • header02.jpg
  • header03.jpg
  • header05.jpg
  • header06.jpg
  • header07.jpg
  • header09.jpg

Gimnazijos filosofija ir tradicijos

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos organizacijos kultūros samprata

Bendroji dalis

      Garliavos Juozo Lukšos gimnazija (buv. Garliavos III – čia vidurinė mokykla) jauniausia bendrojo lavinimo vidurinė mokykla Garliavos mieste. Ji buvo įkurta 1992 m.

      Kilus idėjai Garliavoje steigti naują ugdymo įstaigą, miesto visuomenė pasiūlė jos bazėje kurti naujo tipo, aukštesnio mokymo lygio mokyklą – gimnaziją. Tam pritarė ir respublikos bei rajono švietimo vadovai. Mokykloje buvo nutarta neformuoti pradinių klasių, leista dirbti viena pamaina. Atsižvelgiant į mokyklai keliamus tikslus tapti gimnazija, buvo suformuluoti tikslai, numatytos veiklos kryptys ir prioritetai, kuriamas mokyklos bendruomenės demokratinis bendradarbiavimo ir savitarpio supratimo mikroklimatas, mokyklos įvaizdis ir tradicijos. Po kelių intensyvaus darbo metų mokyklai buvo suteiktas pilnas humanitarinio ir realinio profilio statusas. 1994 m. gimnazijai buvo suteiktas legendinio partizano Juozo Lukšos vardas. Gimnazijai atsivėrė galimybė vykdyti plačią pilietinio, patriotinio ir sociokultūrinio moksleivių ir visuomenės  ugdymo programą. Gimnazija tapo neformaliu Garliavos kultūros centru. Čia buvo įkurtas memorialinis Juozo Lukšos – Daumanto muziejus, katalikiško ugdymo centras, Lietuvos ir užsienio lietuvių rezistencijos studijų centras, rajoninis moksleivių savivaldos ugdymo centras ir pan. Gimnazija ėmė palaikyti glaudžius ryšius ir gauti nuolatinę intelektualinę bei materialinę paramą iš įvairių Lietuvos ir užsienio fondų, organizacijų, privačių rėmėjų. Gimnazija vykdė plačią sociokultūrinę programą – tvarkė Garliavos aplinką, Jonučių kapines, J.Lukšos žuvimo vietą, partizanų kovas menančias vietas, lankė ir globojo vienišus senelius, našlaičius, organizavo visuomenei poilsio vakarus, kursus, seminarus ir t.t. Gimnazijoje organizuojamos įvairios mokslinės ir dalykinės konferencijos, susitikimai su žinomais visuomenės veikėjais, buvusiais rezistentais.

      Gimnazistai, jau nuo pirmųjų mokyklos ir vėliau nuo gimnazijos gyvavimo metų, išsiskyrė aukštu žinių lygiu, reikšmingais pasiekimais rajono, respublikos ir tarptautiniuose projektuose, konkursuose, olimpiadose, sportinėse varžybose.

Filosofija ir bendrosios nuostatos

      Atsižvelgiant į  visuomenei tenkančius dabarties iššūkius ir Valstybės ilgalaikės raidos strategijoje apibrėžtus žinių visuomenės, saugios visuomenės ir konkurencingos ekonomikos prioritetus, Švietimo įstatymo ir kitų švietimo, ugdymo įstaigų veiklą bei ugdymo procesą reglamentuojančių dokumentų nuostatas, gimnazijai tenka ši misija:

  • padėti asmeniui suvokti šiuolaikinį pasaulį, įgyti kultūrinę bei socialinę patirtį ir būti savarankišku, veikliu, atsakingu žmogumi, norinčiu ir gebančiu nuolat mokytis bei kurti savo ir bendruomenės gyvenimą
  • padėti moksleiviams ir mokytojams įgyti profesinę kvalifikaciją, atitinkančią šiuolaikinių technologijų, kultūros bei asmeninių gebėjimų lygį, ir sudaryti sąlygas mokytis visą gyvenimą – nuolat tenkinti pažinimo poreikius, siekti naujų kompetencijų ir kvalifikacijų, reikalingų jo profesinei karjerai ir gyvenimo įprasminimui
  • laiduoti tautos ir krašto kultūros tęstinumą, nuolatinį kūrimą, tapatybės išsaugojimą, puoselėti šios kultūros atvirumą ir dialogiškumą
  • užtikrinti gimnazijos bendruomenės narių (mokytojų – mokytojų, mokinių – mokinių, mokytojų – mokinių, mokytojų – mokinių tėvų, mokytojų – techninio personalo, mokinių – techninio personalo ir kt.) santykių demokratiškumą, dinamiškumą, remiantis tarpusavio pagarbos, tolerancijos, pasitikėjimo principais

Gimnazijos  vizijos siekiniai:

  • moderni ir atvira, visiems prieinama ugdymo įstaiga, kurios pagrindinis vaidmuo – užtikrinti žymiai aukštesnį moksleivių pasiekimų lygį moksle
  • siekianti aukštesnės darbo ir ugdymo kokybės, didžiausią dėmesį skiriant dvasiniam, doroviniam, socialiniam ir kultūriniam moksleivių brendimui bei pasirengimui gyventi savarankiškai.

Gimnazijos iššūkis:

  • padėti mokiniams suprasti svarbiausius tautinio, humanistinio ir demokratinio gyvenimo bei bendrabūvio vertybes ir tendencijas
  • išmokinti juos kaupti, kritiškai vertinti ir panaudoti įvairiapusišką informaciją, kuri padėtų moksleiviams tobulėti asmeniškai bei skatintų juos tobulinti visuomenę ir mus supančią aplinką

Gimnazijos siekis:

  • sukurti tokią aplinką, kurioje visi bendruomenės nariai galėtų saugiai jaustis, mokytis ir dirbti 
  • skatinti nepriklausomą mąstymą ir pagarbą kiekvienos asmenybės ypatumams, gebėjimą suprasti šalia esantį asmenį, rodyti pagarbą vieni kitiems, plėtoti tarpusavio santykius ir bendradarbiavimą
  • ugdyti poreikį ne tik gilinti ir kaupti žinias, bet ir vystyti savo intelektą ir talentą 

Vertybės:

  • Humaniškumas, persmelkiantis mokytojų, mokinių ir jų tėvų, santykius, visą ugdymo turinį.
  • Demokratiškumas, išlaisvinantis kiekvieno bendruomenės nario asmeninę iniciatyvą ir reikalaujantis asmeninės atsakomybės.
  • Pilietiškumas, skatinantis visų gimnazijos narių bendruomeniškumą, visuomeniškumą, savanorystę ir toleranciją.
  • Kultūrinis atvirumas, palaikomas tautinio ir tarptautinio savitumo bei bendravimo dermę, lemiantis ugdymo turinio paslankumą ir įvairovę.
  • Atsinaujinimas, skatinantis aktyvumą, novacijų taikymą, asmeninį ir profesinį tobulėjimą, kvalifikacijos kėlimą, patirties sklaidą.

Veiklos principai:

      Gimnazijos veiklos principai grindžiami pagrindinėmis tautos, Europos ir pasaulio kultūros vertybėmis: asmens nelygstamos vertės ir orumo, artimo meilės, prigimtinės žmonių lygybės, žmogaus laisvių ir teisių, tolerancijos, demokratinių visuomenės santykių teigimu. 

Tradicijos:

      Gimnazijoje, atsižvelgiant į jos statusą, profilį, pasirinktas veiklos kryptis bei principus susiformavo ir savitos bendruomenės tradicijos:

Rugsėjo mėn. - švenčiama Mokslo žinių šventė, minima Juozo Lukšos – Daumanto žūties diena.

Spalio mėn. – organizuojama šventė Ačiū Tau, mokytojau”.

Lapkričio mėn. – vykdomas moksleivių tarybos projektas „Bendraamžis bendraamžiui“, skirtas pasaulinei jaunimo dienai, minima Lietuvos Konstitucijos diena, vykdoma akcija, skirta tarptautinei Tolerancijos dienai.

Gruodžio mėn. – vyksta mokytojų, mokinių ir jų tėvų Adventiniai bei Kalėdiniai susikaupimo vakarai, akcijos “Gerumą kiekvienam”.

Sausio mėn. – vyksta Lietuvos Laisvės dienos minėjimo renginiai.

Vasario mėn. – organizuojama Šimtadienio, Užgavėnių šventės, minima Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo (Vasario 16-osios) diena, dalyvaujama tarptautiniame patriotinių dainų konkurse – festivalyje “Dainuoju Lietuvai”, įteikiamos prieškario Ministro Pirmininko Vytauto Petrulio paramos fondo stipendijos gabiems ir talentingiems, bet neturtingų šeimų gimnazijos mokiniams.

Kovo mėn. – organizuojama Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo (Kovo 11-tos) minėjimo šventė, patriotinių dainų konkursas „Dainuoju tėviškėlei“, „Savaitė be patyčių“, įteikiamos Juozo Lukšos – Daumanto stipendijos buvusiems aktyviausiems ir pasižymėjusiems gimnazijos abiturientams.

Balandžio mėn. – minima Gimnazijos gimimo diena, rengiam Menų savaitė.

Gegužės mėn. – minima Spaudos atgavimo diena, Europos diena, organizuojama partizanų pagerbimo šventė, visuomenės ryšių su kariuomene diena, Paskutinio skambučio šventė.

Birželio mėn. – organizuojamos netradicinio ugdymo dienos, išvykos, turistiniai žygiai, vasaros stovyklos, mokslo metų užbaigimo šventė.

Liepos mėn. – organizuojama Brandos atestatų įteikimo šventė, išleistuvės.

Gimnazijos generalinis šūkis: “SCIENTIA LUX VITAE EST” (Mokslas yra gyvenimo šviesa).

Gimnazistų devizas: “ IEŠKANTYS KELIĄ SURANDA, SIEKIANTYS SAULĘ PASIEKIA”

 

UNIFORMŲ UŽSAKYMAS

BĮ UAB „Tometa“
Technikos g. 18S, Kaunas
tel. 837 455 185
el.paštas: info@uniformos.lt
www.uniformos.lt 

Plačiau apie mokyklinę uniformą   

PARTNERIAI

 

 
 

NAUDINGA

 

   

 

 

Gimnazijos kontaktai

S. Lozoraičio 13, Garliava, LT-53226, Kauno r.
Telefonas/Faksas: +370 37 55 12 55
El. paštas: luksos.gimnazija@gjlg.lt

Prisijungti

  

Dėl prisijungimo duomenų mūsų gimnazijos mokiniams arba mokinių tėvams

Nauji mokiniai bei jų tėvai prie TAMO dienyno jungtis gali su ankstesnėje mokykloje turėtais prisijungimo vardais ir slaptažodžiais, tik reikia gauti mūsų gimnazijos asmeninius raktus arba vaiko raktus. Kitų dienynų naudotojai turi registruotis iš naujo.

Nauji I kl. mokiniai prisijungimo duomenis gauna IT pamokoje pirmąją rugsėjo savaitę, o tėvai - iš klasės vadovų.

Nauji kitų klasių mokiniai ir jų tėvai, dėl prisijungimo duomenų kreipkitės el. paštu: info@gjlg.lt

Mokiniai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO mokiniams", o  laiške - savo vardą, pavardę bei klasę.

Mokinių tėvai temos eilutėje turi parašyti "Dėl TAMO tėvams", o  laiške  turėtų nurodyti savo vaiko vardą, pavardę bei klasę.

Prisijungimo duomenys bus atsiųsti per tris darbo dienas.

 

Lankomumas

Šiandien572
Šią savaitę3018
Viso1166760

Dabar lankosi

3
Statistika nuo 2014-10-15

Joomla! derinimo konsolė

Sesija

Profilio informacija

Atminties naudojimas

Duomenų bazės užklausos