Istorinė Garliavos Juozo Lukšos gimnazistų pergalė krepšinio aikštelėje

Taip toli J.Lukšos gimnazijos istorijoje krepšininkai nebuvo nukeliavę. Vasario 27 d. nuo pat ryto Garliavos sporto ir kultūros centre šurmuliavo didelis būrys krepšininkų. Čia vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio vaikinų gim. 1999 m ir jaunesnių krepšinio tarpzoninės varžybos.

Krepšinio renginį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro nurodymu organizavo Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos kūno kultūros mokytojas, Lietuvos krepšinio lygos nacionalinės kategorijos teisėjas Virgilijus Urbšys.

Varžybose dalyvavo Utenos Adolfo Šapokos gimnazija, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija, Kretingos Marijono Daujoto pagr. mokykla ir šeimininkai Garliavos Juozo Lukšos gimnazija,  Lietuvos krepšinio zoninių varžybų nugalėtojos.

Iškilmingo atidarymo metu sveikinimo žodį tarė Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos direktorius Vidmantas Vitkauskas ir renginio svečias Lietuvos moterų krepšinio lygos „Hoptrans-Sirenos“ komandos direktorė, komandos kapitonė, Lietuvos moterų krepšinio rinktinės narė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė.

Burtai nulėmė, kad pirmose varžybose Juozo Lukšos krepšininkams teko susikauti su Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos krepšininkais. Galingu spurtu rungtynes pradėję ir nuo pat pirmųjų minučių pirmavusi Juozo Lukšos gimnazija kiekviename ketvirtyje vis labiau didino savo pranašumą.  Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos krepšininkai rezultatu 102:39 ( 27:4, 26:7, 26:12,23:16 ) nugalėjo Pagėgių Algimanto Mackaus gimnaziją. Sekančiose varžybose Utenos A.Šapokos gimnazija tik vienu tašku 54 : 53 nugalėjo Kretingos M.Daujoto pagr. mokyklos krepšininkus. Tad finale dėl I vietos susitiko Garliavos J.Lukšos gimnazija ir Utenos A.šapokos gimnazija.

Ruošėmės rimtoms, ir kovingoms rungtynėms. Įtampa visus laikė iki pat rungtynių pabaigos. Dar prieš rungtynes savo komandos žaidėjams sakiau, kad Utenos A.Šapokos gimnazijos komandos žaidėjai labia gerai žaidžia baudos aikštelėje, tad  reikia susikoncentruoti gynyboje ir apsiginti nuo jų  metimų. Rungtynių pradžioje tai padaryti nepavyko – leidome varžovams įmesti laisvų metimų. Antroje rungtynių dalyje  vaikinai grūmėsi išties nuoširdžiai, atidavė daug jėgų gynyboje, leidom jiems įmesti tik 10 taškų, gal varžovai kiek pavargo, rezultatas augo mūsų  naudai bei  šventėm pergalę rezultatu 56:33 ( 18:7, 6:16, 17:4, 15:6 ). Tai maloni pergalė ypač prieš tokį stiprų varžovą. Džiaugiuosiu, kad vaikinai pademonstravo tirtą sportinį charakterį – atsakingomis rungtynių akimirkomis nepalūžo ir nugalėjo. Ši pergalė atvėrė kelią į finalinį ketvertą, kur susitiks tik keturios, pačios stipriausios gimnazijos Lietuvoje.

Kūno kultūros mokytojas
Virgilijus Urbšys