Kalbėti viešai reikia mokytis

Neseniai mūsų klasė per lietuvių kalbos pamoką gavo namų darbą — paruošti kalbą apie žymaus žmogaus sėkmės istoriją arba pristatyti patinkančią profesiją. Klasės draugai rengė kalbas apie aktorius, dainininkus, sportininkus bei pristatė keletą profesijų. O aš pati nusprendžiau papasakoti apie ilgametį Lietuvos krepšininkų rinktinės masažuotoją Juozą Petkevičių, gerą mūsų šeimos draugą. Kad kalba būtų įdomesnė, nuvykusi į gerbiamo Juozo namus, parengiau su juo interviu, nufotografavau, todėl savo kalbą klasėje iliustravau skaidrėmis. Draugai ir mokytoja I. Grinienė labai gerai įvertino mano kalbą.

Man asmeniškai trys labiausiai patikusios istorijos buvo apie kario profesiją, apie „Facebook“ įkūrėją Marką Zuckerbergą bei apie dainininkę Amy Winehouse. Aš manau, kad šis namų darbas tikrai padėjo mokiniams ruoštis kalbėjimo egzaminui, supažindino su kalbėjimo struktūra ir kalbos kultūros reikalavimais, be to, atskleidė ir kai kurių mokinių profesinius ketinimus. Tokios užduotys yra naudingos lavinant kalbėjimo įgūdžius, pratina kalbėti viešai, o nugalėti kalbėjimo baimę (drąsiai galiu sakyti iš savo patirties) padeda įveikti geras pasiruošimas kalbai.

Gabija Putrimaitė,
IIC klasės mokinė