PROFESINIO MOKYMO NAUJOVĖ - GALIMYBĖ I-IV kl. GIMNAZISTAMS MOKYTIS PROFESINĖSE MOKYKLOSE

PROFESINIO MOKYMO NAUJOVĖ -  GALIMYBĖ I-IV kl. GIMNAZISTAMS MOKYTIS PROFESINĖSE MOKYKLOSE

Nuo gegužės 20 d. iki rugpjūčio 26 d. vyksiančiame priėmime į profesinio mokymo įstaigas šiemet gali dalyvauti ne tik norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, kaip buvo įprasta iki šiol, bet ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Nusprendusieji pasirinkti modulinį profesinį mokymą bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai mokysis kiek kitaip negu profesinių mokyklų auklėtiniai. Jie galės rinktis tik dalį programos, t. y., vieną atskirą modulį, ir mokytis pagal jį. Pasirinkęs vieną modulį profesinėje mokykloje gimnazistas galės turėti nuo 3 iki 6 pamokų, o mokymasis truktų nuo vienerių iki dvejų metų.

Mokinys kartu su savo bendrojo ugdymo mokykla ir profesine mokykla susidarys individualų mokymosi planą, kad būtų neviršytas maksimalus savaitinis 35 pamokų skaičius. Abi mokyklos bendradarbiaudamos derins mokiniui palankų pamokų tvarkaraštį.Mokinys, baigęs atskirą modulį, gaus įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos jam leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės mokymosi laikas.

Priėmimą į profesines mokyklas vykdo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO), jis vyks internetu: https://profesinis.lamabpo.lt

Eil. Nr.

Profesinė mokykla

Moduliai I-II kl. mokiniams

Moduliai III-IV kl. mokiniams

1.

Kauno informacinių technologijų mokykla

--------------

• Informacinių sistemų saugumo priemonių valdymas;
  • Grafinis dizainas

2.

Kauno taikomosios dailės mokykla

• Apipavidalinimo – dekoravimo technologijos;
  • Medienos abdirbimas rankiniu būdu
  • Apipavidalinimo – dekoravimo technologijos;
  • Grafinių elementų komponavimas;
  • Interjero elementų komponavimas;
  • Kompiuterinis projektavimas (vizualinė reklama arba interjero apipavidalinimas);
  • Medienos abdirbimas rankiniu būdu;
  • Skaitmeninės fotografijos technikos valdymas;
  • Vaizdų apdorojimas

3.

Kauno technikos profesinio mokymo centras

• Bendrųjų medienos apdirbimo, baldų gamybos ir statybos objekte veiklų vykdymas

•   Bendrųjų medienos apdirbimo veiklų vykdymas;

• Kompiuterių įrangos aparatinė dalis;

•   Medienos apdirbimas rankiniu būdu;

•   Metalo technologiniai darbai;

•  Taikomosios programos

4.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras

• Augalų pažinimas ir paruošimas komponuoti;
  • Garso įrangos įrengimas ir priežiūra;
  • Grimo atlikimas;
  • Makiažo atlikimas;
  • Nesudėtingų dirbinių iš tekstilės siuvimas;
  • Šukuosenų modeliavimas;
  • Kambarių tvarkymas apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įmonėje

5.

Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla

• Grafinių elementų komponavimas;
  • Kompiuterinis projektavimas;
  • Pasiruošimas siuvimo procesams;
  • Vaizdų apdorojimas

6.

Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centras

• Lankytojų aptarnavimas;
  • Maisto ruošimo technologija;
  • Duonos ir pyrago gaminių technologija;
  • Mėsos produktų gamybos technologija

Daugiau informacijos apie galimybę įgyti profesiją gimnazijos suole: www.profesijamokykloje.lt  .

Informaciją apie galimybes mokytis modulius profesinėse mokyklosegimnazistams suteikiame darbo dienomis el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Konsultacijos karjeros ugdymo klausimais kontaktiniu būdu gimnazijoje vyks nuo š.m. birželio 8 d. iki birželio 19 d. (iš anksto suderintu laiku).

Informacija parengta pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Komunikacijos skyriaus medžiagą.

Socialinė pedagogė Gintarė Orintienė