Užduotis
Pradžia Istorija Ornamentas Pavyzdžiai Užduotis Autoriai

Iš pateiktų Aukštaitijos , Žemaitijos ir Užnemunės regionų vazonėlio, augalo ir žiedų motyvo bei gyvūnų pavyzdžių sukomponuokite Gyvybės medį.

(Rekomenduojama aukščiau įterptus failus išsaugoti darbiniame aplanke, t.y. spragtelkite 2 kartus ant šių paveikslėlių ir išsaugokite sukurtame aplankale tokiais pačiais vardais).

Darbo eiga:

1. Paleisti MS Word programą.
    Start -> Programs -> Microsoft Word
  2. Nustatyti lapo parametrus: lapo dydis – A4, paraštės – iš visų pusių po 1 cm.
    Failas -> Puslapio parametrai... -> Paraštės -> Viršuje, Apačioje, Kairėje, Dešinėje nustatyti po 1 cm -> Popierius -> Popieriaus dydis -> pasirinkti A4

File->Page Properties...->Margins->Top, Bottoom, Left, Right – 1 cm -> Page ->Page Size -> A4

1. Įterpkite vieną iš trijų failų  Aukštaitijos.doc, Uznemunes.doc arba Zemaitijos.doc.
    Įterpimas -> Failas... -> pasirinkti nurodytame aplanke vieną iš failų.

Insert -> File... -> pasirinkti nurodytame aplanke vieną iš failų.

1. Įterpkite vieną tuščią lapą.
    CTRL + ENTER
  2. Tuščiame lape iš pateiktų vazonėlių, augalų, žiedų motyvų sukomponuokite Gyvybės medį.

Pasirinktą objektą nukopijuokite ir įklijuokite tuščiame lape, padidinkite.

1. Pažymėkite kiekvieną objektą atskirai ir nuspalvinkite, laikydamiesi tam kraštui būdingų spalvinių derinių.

1. Gyvybės medį papildykite gyvūnų figūromis (failas gyvunai.doc).
  2. Gyvybės medį sugrupuokite.

Visus objektus pažymėti ir spragtelėjus dešinįjį pelės klavišą pasirinkti Grupavimas -> Grupuoti arba Grouping -> Group

1. Gyvybės medžio projektą galima įgyvendinti pasirinkta rankdarbių technika arba pateikti IKT priemonėmis:
  • Išsiuvinėti;
  • Nerti;
  • Karpyti;
  • Austi ir pan.;
  • Atspausdinti ant popieriaus kaip paveikslą arba ant lipnaus popieriaus, skirto marškinėliams, pagalvėlėms ar kt. medžiagoms dekoruoti;
  • Įkelti į skaidres ir paruošti atliktų darbų pristatymą (Microsoft PowerPoint)
  • Įkelti į tinklalapį ir patalpinti internete.