Konferencija „Menas ir Kultūra pasaulyje tarpdisciplininiu aspektu“ pagal Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos koordinuojamą projektą „World universities to schools“

2019 metų lapkričio 26 dieną Kauno Jono Laužiko mokykloje (mokykloje partnerėje-konferencijos organizatorėje) vyko konferencija „Menas ir Kultūra pasaulyje tarpdisciplininiu aspektu“ pagal Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos koordinuojamą projektą „World universities to schools“, kurioje dalyvavo apie 130 dalyvių – mokytojų, studentų bei mokinių.Surengta daugiau nei 60 susitikimų – netradicinių pamokų, popiečių 15-yje Lietuvos projekto mokyklų-partnerių, kurių koordinatore esame MES – GARLIAVOS JUOZO LUKŠOS GIMNAZIJA.

Šiuos susitikimus vedė VDU  Erasmus ir nuolatinių studijų tarptautinių programų studentai iš Korėjos, Azerbaidžano, Kazachstano, Bosnijos, Serbijos, Egipto, Japonijos, Kinijos bei Prancūzijos.

Tęstinio projekto rudens sesija užbaigtas  tarptautinės konferencijos formato renginiu mokiniams ir mokytojams „TARPTAUTINĖ KONFERENCIJA „MENAS IR KULTŪRA PASAULYJE TARPDISCIPLINIU ASPEKTU“ / THE INTERNATIONAL CONFERENCE “WORLD ART AND CULTURE. INTEGRATION OF FOREIGN LANGUAGES AND OTHER SUBJECTS”   2019 11 23, skirtu Lietuvos Respublikos mokytojams, mokiniams ir VDU tarptautinių studijų studentams.

Renginį pagerbė akademinės bendruomenės narė Dr.Asta Tamušauskaitė, skaičiusi pranešimą tema   „Edukacinių bei mokymosi aplinkų kūrimas: tarptautinio projekto  „Tarpkultūrinės komunikacijos įgūdžių tobulinimas ir jų integravimas užsienio kalbų ir kitų dalykų pamokose“ atvejis./Design of education and learning environments: international project case: „World Universities to Schools“ , Kauno L/D „Linelis“ direktorė kitų mokyklų partnerių direktoriai: Kauno Jono Laužiko – mokyklos organizatorės – Salomėja Ratkevičienė, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos koordinatorės direktorius Vidmantas Vitkauskas, Kauno r. Ežerėlio pagrindinės mokyklos direktorė Paulina Palujanskienė ir Kauno L/D „Lakštutė“ direktorė Virginija Jonaitienė.

Studentai iš Korėjos, Azerbaidžano, Kazachstano, Bosnijos, Serbijos, Egipto, Japonijos, Kinijos bei Prancūzijos  bei projekto mokytojai irmokiniai džiaugsmingai dalinosi savo patirtimi, įgyta, projekto metu, dėkojo projekto koordinatoriams bei organizatoriams ir išreiškė norą tęsti savo dalyvavimą projekto, kuris yra tęstinis veikloje.

Konferencijoje plenarinės sesijos metų pristatyti projekto mokyklų partnerių mokinių darbai , eksponuota 67 meno kūriniai, surengtoje parodoje. Ši paroda „Menas ir kultūra pasaulyje“ keliaus iš mokyklos į mokyklą ir iki 2020 metų vasario mėnesio aplankys visas projekto mokyklas.

Antroje konferencijos dalyje mokiniai ir VDU  Erasmus ir nuolatinių studijų tarptautinių programų studentai mėgavosi kūrybinėmis dirbtuvėmis vestomis temomis - Alina Vitkauskienė, Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos mokytoja „Antspaudo technikos panaudojimas“ (Stamp technique application); Kauno Jono Laužiko mokytojų  - Lina Zubavičienė "Tautinių juostų audimo raštų atspindžiai lietuvių etninėje kultūroje" (Reflections of national ribbon weaving in the Lithuanian ethnical culture); Diana Marozienė „The art of ceramics“, Darius Regelskis „Mokinių galimybės medžio technologijų pamokose” (Students‘ possibilities in the wood technology lessons“).

Mokytojams ir svečiams vyko darbas sekcijose - Dalia Tumėnienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė, Kauno d/l „Linelis“. „Mano Lietuva – garsi menu kalba“. (My Lithuania – famous for art, language); Artūras Bliūmas, matematikos mokytojas metodininkas. Juozas Kvietinskas, dailės mokytojas ekspertas „Integravimas - matematika dailėje: gyvi skaičiai. (Integration – Math in Art: live numbers.)“, Kauno Santaros gimnazija. Kristina Kunčinaitė, dailės mokytoja „Veiksniai darantys įtaką vaikų kūrybiškumui“. (factors, influencing the impact on children‘s creativity), Kauno Jono Laužiko mokykla;   Rima Latkauskaitė, pradinių klasių mokytoja metodininkė, Vitana Bakutienė, pradinių klasių vyr. mokytoja, Rokų gimnazija – Gamtos detektyvai (Nature detectives). Kauno Rokų gimnazija bei Paulina Palujanskienė, Kauno r. Ežerėlio pagrindinės mokyklos direktorė, LSU dokt, “Tarpkultūrinės komunikacijos raiška besimokančioje organizacijoje neformalių mokinių veiklų aspektu”. (Intercultural communication expression in a learning organization under the aspect of informal children’s activities); Roma Kalėdienė, dailės mokytoja."Modernaus meno interpretacija — asambliažas".(Modern art interpretation – assemblage);  Kristina Grigaitė Bliūmienė, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja, LSU dokt. “Vertybių ugdymas mokykloje meno aspektu”. (Education of values at school in terms of art).

Nuoširdžiai dėkojameKauno Jono Laužiko mokyklos Direktorei, mokytojoms Loretai Vasiliauskienei ir visiems palaikiusiems ir prisidėjusiems prie renginio. Renginį rėme patys konferencijos dalyviai.

Konfucijus kartą pasakė, kad visos idėjos turi būti paverčiamos veiksmais, jei norime jiems sukurti vertę.

Ačiū Jums už mūsų mokinių sukurtus darbus, mokytojų ugdomąjį darbą ir buvimą kartu projekte.