Profesinio orientavimo išvyka mokinių supažindinimui su STEAM sričių specialybėmis

Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno/dizaino ir matematikos (toliau –STEAM) sričių specialybėms tampant vis paklausesnėms, didėjant šių profesijųįsidarbinimo galimybėms, 2020 m. spalio 7 dieną, Kauno rajono Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos IIE klasės mokiniai buvo pakviesti susipažinti su LEZ įsikūrusios įmonės UAB Elinta darbo specifika.

UAB Elinta - vieta, kurioje susijungia Elektronika ir Intelektas, taip kalbėjo šios įmonės generalinis direktorius ir įkūrėjas Vytautas Jokužis pristatydamas įmonę. Jau 29 metus veikianti įmonė siūlo technologijas bei naujausius, įvairius technologinius sprendimus savo klientams: kuria elektronikos prietaisus pramonės automatizavimui, robotus, aplinką tausojančias technologijas (elektromobilius, elektromobilių įkrovimo stoteles ir kt.) bei daugelį kitų technologijų. V.Jokužis ragino mokinius domėtis Lietuvos įmonių kuriamais inovatyviais produktais, kurių ateityje reikės vis labiau.

Pagal profesinio orientavimo programą STEAM išvyką padėjo suorganizuoti Kauno rajono švietimo centro pedagoginės psichologinės tarnybos vadovas Dalius Balčiūnas. Planuojama, kad išvykų į įmones ir susitikimų su mokslo institucijų atstovais sulauks daugiau II-III klasių mokinių, kurie domisi gamtos mokslų, technologijų, inžinierijos, meno/dizaino, matematikos studijomis ir planuoja rinktis šios srities profesijas.

Socialinė pedagogė Gintarė Orintienė