Dalyko programos ar dalyko kurso keitimas

Mokinių besimokančių pagal vidurinio ugdymo programą dalyko programos ar dalyko kurso keitimo tvarka 2014/2015 m.m.

Dalyko programos ar dalyko kurso keitimas

Mokinys, norintis keisti dalyko programą ar programos kursą, privalo:

- rašyti prašymą gimnazijos direktoriui, nurodydamas apsisprendimo motyvus iki gruodžio 14 d. (I pusmetis); gegužės 11 d.  (II pusmetis).
- atsiskaityti eksternu už dalykų, programų skirtumus.
- pasiruošti savarankiškai dalykų programų skirtumus ir išlaikyti dalykų skirtumo įskaitą.

Mokinys, norintis keisti dalyko programą ar programos kursą, turi:

- būti atsiskaitęs (išlaikęs įskaitą) iš to dalyko programos, kurso ar dalyko programos kursų skirtumų;
turėti dalyko ar programos kurso, kurį nori pakeisti, įvertinimą.
- IV klasės mokinys, po I pusmečio gali tik atsisakyti dalyko, ar pakeisti dalyko programos kursą į žemesnį. Naujo dalyko rinktis n e g a l i m a.

Kiti galimi tvarkoje neįvardinti dalyko keitimo/pasirinkimo atvejai įforminami atskiru direktoriaus įsakymu.

Įskaitos laikymo tvarka:

- prašymai dėl dalyko programos ar programos kurso keitimo priimami iki gruodžio 14 d. (I pusmetis); gegužės 11 d.  (II pusmetis).
- atsiskaitymo laikas nustatomas priešpaskutinė pusmečio savaitė (I pusmetis); paskutinę gegužės savaitę (II pusmetis). Konkrečią datą(-as) nustato direktoriaus įsakymu sudaryta įskaitos vykdymo komisija ir skelbia ne vėliau kaip savaitę prieš įskaitos vykdymo dieną.

Komisija vykdo tik pagrindinių branduolio dalykų įskaitas (lietuvių k.; anglų k.; matematika; istorija; geografija; fizika; biologija; chemija), dėl likusių dalykų įvertinimo mokiniai derinasi savarankiškai su dėstančiu mokytoju.

Atsiskaitomąjį darbą vertina atitinkamo dalyko metodinė grupė, 10 balų sistemoje.
Įskaitos pažymys įrašomas atskirame įskaitų lape.
Įskaitų lapas saugomas iki mokslo metų pabaigos.
M
okiniui, kuris mokysis pagal dalyko programos bendrąjį kursą ir kurį tenkina turimas išplėstinio kurso įvertinimas, įskaitos laikyti nereikia.
Kūno kultūros dalykų ir modulių įskaitos nevykdomos.
Mokiniui be pateisinamos priežasties neatvykus į įskaitą, jo individualaus ugdymo plano keitimai nedaromi.
Įskaitos laikyti nereikia keičiant sporto šaką, pasirinkus mokytis dalyko modulį.

Dalyko atsisakymas

•  mokinys gali atsisakyti mokytis individualaus plano dalyko nuo kito semestro pradžios, nepažeisdamas vidurinio ugdymo aprašo reikalavimų (dalykų ir pamokų sk.).
  • apie apsisprendimą atsisakyti dalyko informuoja prašymu mokyklos direktorių, atitinkamai iki gruodžio 14 d. (I pusmetis); gegužės 11 d.  (II pusmetis).

Įskaitos medžiagos paruošimo tvarka

Įskaitos medžiagą (du variantus) iš anksto paruošia metodinės grupės ir iki lapkričio 31 d. (I pusm.) arba balandžio 30 d. (II pusm.) pateikia direktoriui tvirtinti. Kiekvienais mokslo metais esant reikalui metodinės grupės pateikia naują arba koreguotą įskaitos medžiagos variantą.